fot. Polska - Norwegia

Wszystkie mecze w Łodzi!

Od piątku 5 marca do wtorku 9 marca w Atlas Arenie odbędą się aż cztery mecze kwalifikacji UEFA Futsal Euro 2022. Po dwa spotkania w łódzkiej hali rozegrają wszystkie drużyny rywalizujące w grupie 8. W tym okresie Łódź będzie więc najważniejszym ośrodkiem futsalowym w Europie!


Na początku lutego reprezentacja Polski grała w Atlas Arenie z Portugalią. Dla obu drużyn był to drugi mecz w ramach eliminacji mistrzostw Starego Kontynentu. Pierwsze spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a rewanż aktualni mistrzowie Europy wygrali 3:0. Kolejnym rywalem podopiecznych Błażeja Korczyńskiego będzie Norwegia, z którą Polacy zagrają w Łodzi w piątek (5 marca, 13.50) i poniedziałek (8 marca, godz. 17.30). W Atlas Arenie wystąpią również reprezentacje Czech i Portugalii, które zmierzą się w sobotę (6 marca, godz. 19) i wtorek (9 marca, godz. 15).

Nasi południowi sąsiedzi na przełomie stycznia i lutego dwa razy mieli gościć ekipę ze Skandynawii, lecz ta ostatnia nie dotarła do Czech. Oba mecze UEFA zweryfikowała więc jako walkowery, dzięki czemu po dwóch seriach spotkań Czesi mają na koncie sześć punktów oraz bramki 10:0 i z takim dorobkiem otwierają tabelę grupy 8. Drugie miejsce zajmuje Portugalia (4 pkt.), trzecia jest Polska (1 pkt.), a czwarta Norwegia (0 pkt.).

Znakomita organizacja meczu Polska - Portugalia w Atlas Arenie oraz problemy z rozegraniem spotkań w Czechach sprawiły, że w trzeciej i czwartej kolejce kwalifikacji Łódź będzie gospodarzem wszystkich meczów rozgrywanych w grupie 8. To wydarzenie, jakiego nie było w dotychczasowej historii polskiego futsalu!

Przedstawiciele mediów zainteresowani akredytacją prasową na mecze Polska - Norwegia proszeni są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mail: emil.kopanski@pzpn.pl. W przypadku pierwszego spotkania termin składania wniosków upływa 4 marca o godz. 23:59. Na drugi mecz zgłoszenia będą przyjmowane do 7 marca, do godz. 23:59. Liczba miejsc dla fotoreporterów ograniczona jest do szesnastu. Wszyscy przedstawiciele mediów zostaną poinformowani drogą e-mailową o przyjęciu bądź odrzuceniu zgłoszenia.

Polski Związek Piłki Nożnej prowadzi również proces akredytacyjny na mecze Czechy – Portugalia i Portugalia – Czechy, które odbędą się 6 i 9 marca.