Wygrali po raz czwarty

Czwarte zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze GKS Bełchatów. W 13. kolejce eWinner 2. Ligi zespół ze Sportowej na własnym stadionie pokonał 2:1 KKS 1925 Kalisz.

Gospodarze bardzo skoncentrowani rozpoczynali obie części meczu i to zapewniło im końcowy sukces. Prowadzenie objęli w 3. minucie, po rzucie karnym zamienionym na gola przez Artura Golańskiego. Pięć minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Szymon Sołtysiński i było już 2:0. W 74. minucie Piotr Giel z rzutu karnego zdobył dla gości bramkę kontaktową, ale GKS zdołał utrzymać korzystny rezultat i zainkasował komplet punktów. Łącznie ma ich teraz dziesięć (do rozgrywek przystępował z dorobkiem -4) i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli.

W 14. serii spotkań bełchatowianie zagrają na wyjeździe z Wigrami Suwałki (23 października, godz. 14).