fot. CLJ U-18

Wygrana, dwa remisy i porażka

Ze zmiennym szczęściem łódzkie zespoły grały w 5. kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-17 i U-15. Pełną pulę zgarnął tylko AKS SMS, który w młodszej kategorii wiekowej wygrał na wyjeździe z Kosą Konstancin 4:0.


Po tym zwycięstwie zespół z Milionowej ma 9 pkt. i z takim dorobkiem zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy A CLJ U-15. Cztery oczka mniej zgromadził szósty w klasyfikacji ŁKS. Ten zespół na wyjeździe zremisował 1:1 z siódmą w tabeli AP Jagiellonią Białystok. W 6. kolejce 25 września AKS SMS podejmie prowadzącą w rozgrywkach warszawską Legię (godz. 12.30), do której traci dwa oczka. Młodzi gracze ŁKS przy Minerskiej zmierzą się natomiast z zajmującą drugą lokatę Jagiellonią Białystok SSA (10 pkt.). To spotkanie rozpocznie się o godz. 11.

W rozgrywkach CLJ U-17 spory zawód sprawili zawodnicy UKS SMS. Zespół z Milionowej gościł w Olsztynie, gdzie przegrał 1:3 ze Stomilem, który we wcześniejszych meczach nie zdobył żadnego punktu. Po bezbramkowym remisie z Polonią Warszawa jeden punkt do swojego dorobku dopisał natomiast Widzew. Łącznie ma ich teraz osiem i w tabeli grupy A zajmuje czwartą lokatę. Szósty jest UKS SMS, który zgromadził do tej pory 6 pkt. W 6. serii spotkań 25 września Widzew w Urszulinie zmierzy się z Legią (godz. 12), a UKS SMS w Warszawie zagra z Polonią (godz. 15). Legia po pięciu kolejkach ma komplet 15 pkt. i otwiera stawkę, natomiast Polonia z ośmioma punktami jest na miejscu trzecim.