fot. logo F1L

Wygrana na koniec udanego sezonu

Zwycięstwem 1:0 z Odrą Opole piłkarze ŁKS zakończyli sezon 2022/2023. Dla drużyny z al. Unii Lubelskiej były to bardzo udane rozgrywki. Podopieczni Kazimierza Moskala zgromadzili 66 pkt. i wygrali rywalizację w Fortuna 1. Lidze.


Drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do PKO BP Ekstraklasy zajął Ruch Chorzów, który zebrał cztery oczka mniej od łódzkiego lidera. W barażach o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej walczyć będą: Bruk-Bet Termalica Nieciecza (61 pkt.), Wisła Kraków (60), Puszcza Niepołomice (58) i Stal Rzeszów (51). Miejsce na ekstraklasowymm zapleczu stracili natomiast zawodnicy Skry Częstochowa, Chojniczanki Chojnice i Sandecji Nowy Sącz.

Piłkarze ŁKS awans przypieczętowali już w poprzedniej kolejce, jednak udany sezon chcieli zakończyć zwycięstwem na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla. Komplet punktów zapewnili sobie w 23. minucie,, po golu strzelonym rzez Pirulo. Mecz z Odrą w wyjściowej jedenastce rozpoczął m.in. Maciej Dąbrowski. Dla kapitana ŁKS był to pożegnalny występ w zespole z al. Unii.