fot. CLJ U-18

Wygrana na wagę utrzymania

W ostatniej kolejce rozgrywek CLJ U-18 piłkarze UKS SMS pokonali Koronę Kielce 2:1. To zwycięstwo zapewniło łódzkiej ekipie utrzymanie.


Przed ostatnią serią spotkań zespół z ul. Milionowej miał 36 pkt. - tyle samo, co otwierający strefę spadkową Gwarek Zabrze. Ostatecznie obie te ekipy uchroniły się przed degradacją.

Łodzianie zakończyli sezon na własnym boisku, gdzie po golach Karola Łysiaka (25) i Filipa Kępistego (45) ograli Koronę. Honorową bramkę dla zespołu z Kielc strzelił Szymon Płocica (55, z karnego). Trzy oczka zdobył również Gwarek, który w derbach Zabrza wygrał na wyjeździe 2:0 z Górnikiem.

Po zakończeniu wszystkich spotkań okazało się, że aż sześć drużyn zgromadziło po 39 pkt. Z tej grupy najwyżej, bo na ósmym miejscu została sklasyfikowana Cracovia, która wyprzedziła: Gwarka, Jagiellonię Białystok, UKS SMS, Arkę Dynia i Eskolę Varsovia. Ta ostatnia dołączyła do wcześniej już zdegradowanych Lechii Gdańsk, Korony i Hutnika Kraków. Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej została Pogoń. Zespół ze Szczecina w 30. kolejkach uzbierał 61 pkt.