Wygrana Pelikana, remis Lechii

W niedzielnych meczach grupy I trzeciej ligi Pelikan wygrał 3:1 z Ursusem Warszawa, a Lechia zremisowała 1:1 z Sokołem Ostróda.

Na pierwszego gola w Łowiczu trzeba było czekać do końcowych sekund pierwszej połowy. W doliczonym czasie tej części gry rzut karny wykorzystał Szymon Sołtysiński. Drugą bramkę dla gospodarzy w 73. minucie zdobył Kacper Falkowski, a cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik na 3:0 podwyższył Adrian Olpiński. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego honorową bramkę dla Ursusa strzelił Oskar Pyrzyna.

W Tomaszowie Mazowieckim pierwsze trafienie było dziełem drużyny przyjezdnej. W 51. minucie gola dla Sokoła zdobył Dawid Kasprzyk. Wynik 0:1 utrzymał się przez dwadzieścia jeden minut, a stan rywalizacji wyrównał Adam Nowak.

Po 15. kolejkach prowadząca w rozgrywkach Mławianka Mława i druga w klasyfikacji Pogoń Grodzisk Mazowiecki mają po 28 pkt. Piąte miejsce zajmuje Unia Skierniewice (26 pkt.), szósta jest Lechia (24 pkt.), ósmy Pelikan (23 pkt.), a dziewiątą lokatę zajmują rezerwy ŁKS (22 pkt.). Na siedemnastej pozycji plasuje się natomiast Warta Sieradz (10 pkt.).

W następnej serii spotkań 11 listopada Pelikan zagra w Radomiu z Bronią (godz. 13:00). Dzień później Warta podejmie Unię (godz. 17:00), Lechia w Warszawie zmierzy się z Ursusem (godz. 13:00), a ŁKS II w Białobrzegach walczyć będzie z Pilicą (godz. 13:00).