Wygrana po czterech porażkach

Futsaliści Widzewa przerwali złą passę i po czterech porażkach z rzędu zainkasowali komplet punktów. Po wyjazdowym zwycięstwie 6:4 z AZS UŚ Katowice beniaminek ma na koncie 12 pkt i w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy zajmuje dziewiątą lokatę.

Już w pierwszej minucie meczu gola dla przyjezdnych zdobył Wiaczesław Kożemjaka, który niespełna 180 sekund później miał już na koncie dwa trafienia. Trzy kolejne gole były jednak dziełem gospodarzy. W 9. minucie bramkę kontaktową zdobył Dominik Wilk, a później dwa razy na listę strzelców wpisał się Serhij Łapa (15', 22'). Do remisu 3:3 doprowadził Maksym Panasenko (24'), ale Adam Jonczyk w 27. minucie ponownie dał prowadzenie miejscowym. Końcówka spotkania należała jednak do podopiecznych Marcina Stanisławskiego. Na 4:4 stan rywalizacji wyrównał Joao Bernardes (32'), a później akademicy zaliczyli dwa gole samobójcze. W 34. minucie do własnej bramki trafił Łapa, a dwie minuty później zrobił to Krzysztof Piskorz.

W 12. kolejce widzewiacy podejmą AZS UW Wilanów (26 listopada, godz. 19:00).