Wygrane bez strat

W grupie I trzeciej ligi w 10. kolejce ze zwycięstw cieszyli się piłkarze Unii Skierniewice, KS Kutno, Lechii Tomaszów Mazowiecki i Pelikana Łowicz. Ich radość była podwójna, bo nie pozwolili swoim rywalom strzelić żadnego gola.

Znacznie gorsze samopoczucie mieli zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki i ŁKS II. Te zespoły już po raz piąty w bieżącym sezonie schodziły z boiska pokonane. Sokół po przegranej 1:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki nadal ma tylko 7 pkt. i zajmuje siedemnastą, spadkową lokatę. W starciu ze Świtem gospodarze honorową bramkę zdobyli tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Przed trafieniem Tomasza Pałgana gole dla przyjezdnych strzelili Arkadiusz Gajewski (20) i Jerzy Munik (77).

Żadnej bramki nie zapisali na swoim koncie gracze ŁKS II. Łodzianie gościli w Łowiczu, gdzie gładko ulegli Pelikanowi. Miejscowi załatwili sprawę już w pierwszej połowie. Trafienia Radosława Kucińskiego (15), Kamila Łojszczyka (32) i Adriana Marciocha (45) zapewniły Pelikanowi trzy punkty i pozwoliły awansować na ósme miejsce w tabeli. Ekipa z Łowicza ma 14 pkt. - jeden więcej od dziesiątego w klasyfikacji ŁKS II.

Tuż nad Pelikanem z dorobkiem 16 pkt. plasuje się Lechia, która na własnym stadionie nie dała szans Błoniance Błonie. W 39. minucie prowadzenie dał gospodarzom Eryk Kaproń, a po zmianie stron bramkarza gości pokonali: Dominik Pecyna (53), Kamil Szymczak (73) i Krystian Mroczek (76). Zwycięstwo 4:0 było najwyższym w tej serii spotkań.

Punkt więcej od ekipy z Tomaszowa Mazowieckiego zgromadził szósty w tabeli zespół KS Kutno, który w 10. kolejce ograł u siebie rezerwy białostockiej Jagiellonii. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Adrian Kralkowski (37).

Dwa gole rywalom zaaplikowali natomiast gracze Unii. Skierniewiczanie na wyjeździe mierzyli się z Legią II Warszawa. Rezerwy mistrzów Polski rozłożył na łopatki Piotr Kłąb, który na listę strzelców wpisywał się w 59. i 66. minucie. Po tej wygranej Unia ma 19 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ustępując warszawskiej Polonii (19 pkt.) i Legionovii Legionowo (23 pkt.).

W 11. kolejce 2 października Unia podejmie Pilicę Białobrzegi (godz. 15), Pelikan zagra na wyjeździe z GKS Wikielec (godz. 15), a Sokół w Warszawie zmierzy się z Ursusem (godz. 16). Dzień później w Białymstoku Jagiellonia II zagra z Lechią, a KS Kutno w Nowym Dworze walczyć będzie ze Świtem. Początek tych spotkań o godz. 15. W tej serii pauzować będzie ŁKS II.