Wygrane Unii i ŁKS II

Unia Skierniewice i ŁKS II Łódź to zespoły, które w sobotnich meczach grupy I trzeciej ligi mogły się cieszyć z kompletu punktów. Obie ekipy odniosły zwycięstwa na własnych stadionach.

Po golach Łukasza Dynela (15') i Piotra Gryszkiewicza (18') łodzianie szybko objęli dwubramkowe prowadzenie w starciu z Mamrami Giżycko. W 47. minucie honorową bramkę dla gości zdobył Fabio i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie w Skierniewicach, gdzie gospodarze musieli gonić wynik. Już w 2. minucie Remigiusz Biernat dał prowadzenie Lechii Tomaszów Mazowiecki, a po trafieniu Dominika Pecyny (23') zrobiło się 0:2. Taki rezultat utrzymał się do 62. minuty. Wtedy to kontaktowego gola dla Unii zdobył Konrad Niedzielski. Trzy minuty później stan rywalizacji wyrównał Bartosz Broniarek, a w 77. minucie uderzeniem z rzutu karnego zwycięstwo gospodarzom zapewnił Mateusz Stępień

Pięć goli padło również przy Konwiktorskiej, gdzie warszawska Polonia podejmowała KS Kutno. Niestety, autorami wszystkich trafień byli piłkarze stołecznej drużyny. Bramkarza rywali nie zdołali również pokonać zawodnicy Sokoła Aleksandrów Łódzki, którzy wyjazdowe starcie z Błonianką Błonie przegrali 0:2.

Liderem grupy I trzeciej ligi jest Legionovia Legionowo (60 pkt.), która wyprzedza Polonię (54) i Lechię (45). Na szóstej pozycji jest Unia (39), ósmą zajmuje ŁKS II (37), a jedenastą - KS Kutno (31). Tuż nad strefą spadkową znajduje się czternasty w klasyfikacji Pelikan Łowicz (29), a już "pod kreską" plasuje się Sokół (24).

W 28. kolejce 27 kwietnia Lechia podejmie Polonię (godz. 17), KS Kutno zagra z Błonianką (godz. 17), a Sokół z rezerwami białostockiej Jagiellonii (godz. 17). Unia w Białej Piskiej zmierzy się ze Zniczem (godz. 16), a ŁKS II pojedzie do Radomia na mecz z Bronią (godz. 18).