fot. CLJ U-18

Wygrywali z Legią

W rozgrywkach CLJ U-17 i CLJ U-15 zespoły Widzewa i ŁKS zainkasowały komplet punktów w prestiżowych starciach z warszawską Legią. Sukces w młodszej kategorii wiekowej był tym cenniejszy, że został odniesiony w starciu z liderem rozgrywek.


Po dziesięciu kolejkach zespół ze stolicy miał 24 pkt. i z takim dorobkiem otwierał tabelę grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-15. Na boisku przy ulicy Minerskiej musiał jednak uznać wyższość walczącego o utrzymanie ŁKS. Gospodarze wygrali 1:0 i tym samym zrobili kolejny krok na drodze do zachowania miejsca w tej klasie rozgrywkowej. Na dnie tabeli umocnił się natomiast Widzew, który przegrał na wyjeździe 1:6 z UKS Varsovia. Wyjazd do stolicy zakończył się klęską również dla graczy AKS SMS. Starcie z Polonią łodzianie przegrali 0:5. Po 11. kolejkach liderem nadal jest Legia (24 pkt.), a z łódzkich drużyn pewny utrzymania jest czwarty w klasyfikacji AKS SMS (19). Szósty ŁKS zgromadził trzynaście oczek i nad otwierającą strefę spadkową Escolą Varsowia ma pięć punktów przewagi. Stawkę zamyka ósmy w klasyfikacji Widzew (4). W dwunastej serii spotkań 21 maja AKS SMS zagra z ŁKS (godz. 12.30), a Widzew podejmie Polonię (godz. 15)

W grupie A CLJ U-17 bliżej utrzymania są widzewiacy, którzy w 11. kolejce na boisku MOSiR Łodzianka pokonali Legię 2:0. Po tym meczu mają trzynaście punktów i z takim dorobkiem zajmują szóste miejsce w tabeli. Siódmy w klasyfikacji ŁKS przegrał w Warszawie 1:2 z Polonią i nadal ma tylko osiem oczek. W 12. kolejce przy Minerskiej dojdzie do spotkania derbowego (21 maja, godz. 11).