Wyjazdowe sukcesy Lechii i Unii

Sobotnie mecze 16. kolejki w grupie I trzeciej ligi były bardzo udane dla tomaszowskiej Lechii i skierniewickiej Unii. Obie ekipy zainkasowały komplet punktów w meczach wyjazdowych.

Lechia w Warszawie wygrała aż 7:1 z Ursusem. Po dwa trafienia w tym spotkaniu zaliczyli: Bartosz Snopczyński (20', 58'), Adam Nowak (38', 74') i Klim Morenkow (52', 78'), a jednego gola zapisał na swoim koncie Marcel Myszka (80'). Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Oskar Pyrzyna (12').

Drużynie ze Skierniewic do wywiezienia trzech punktów z Sieradza wystarczyły dwa gole. Na bramkę Kamila Sabiłły (16') gospodarze odpowiedzieli trafieniem Krystiana Adamiaka (36'). W doliczonym czasie gry po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce stracili jednak Seweryna Michalskiego i po przerwie o korzystny wynik musieli walczyć w osłabieniu. Skapitulowali w 69. minucie, po golu Mateusza Stępnia (69').

Po wygranej z Wartą trzecia w klasyfikacji Unia ma 29 pkt. Jeden więcej zgromadziła Legionovia Legionowa, a o dwa oczka skierniewiczan wyprzedza Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Piątą lokatę zajmuje Lechia (27 pkt.), siódmy jest ŁKS II Łódź (25 pkt.), a jedenasty Pelikan Łowicz (23 pkt.). Na szesnastej pozycji znajduje się natomiast otwierająca strefę spadkową Warta (10 pkt.).

W kończącej rundę jesienną 17. kolejce 19 listopada Unia podejmie Pilicę Białobrzegi (godz. 13:00), ŁKS II zagra z Olimpią Zambrów (godz. 14:00), a Warta w Legionowie zmierzy się z Legionowią (godz. 13:00). Dzień później W Łowiczu rywalem Pelikana będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, a Lechia przed własną publicznością walczyć będzie z Bronią Radom. Te spotkania rozpoczną się w samo południe.