fot. logo F1L

Wyjazdowe zwycięstwo GKS

Piłkarze GKS Bełchatów w 12. kolejce Fortuna 1. Ligi odnieśli pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Przy okazji sprawili sporą niespodziankę, pokonując 2:1 faworyzowaną Arkę Gdynia.


- Piłka nożna polega na strzelaniu goli. Wcześniej mieliśmy z tym problemy, ale dziś zamieniliśmy strzały na bramki i wygraliśmy. Cieszymy się podwójnie, bo to nasze pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Jako sztab posiedzieliśmy wczoraj mocno nad Arką, a dzisiaj zespół konsekwentnie grał to, co sobie założyliśmy. Cieszę się, że byliśmy tak zdyscyplinowani. Gratuluję chłopakom, gdyż wykonali kawał dobrej roboty. Tak trzymać - powiedział po meczu trener GKS Marcin Węglewski.

Jego podopieczni po niespełna godzinie gry prowadzili już 2:0. Obie bramki zdobył Przemysław Zdybowicz, który w 20. minucie otworzył wynik, a podwyższył go w 51. minucie. Gospodarze honorową bramkę zdobyli w 74. minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Juliusza Letniowskiego.

Po rozegraniu dwunastu spotkań bełchatowianie mają 14 pkt. (rozpoczynali sezon z dorobkiem -2) i aktualnie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. W następnym meczu GKS podejmie Koronę Kielce (21 listopada, godz. 17).