Wyszarpały zwycięstwo

W 16. kolejce ekstraligi kobiet zawodniczki TME UKS SMS wygrały na wyjeździe z Olimpią Szczecin 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów łodzianki strzeliły w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Spotkanie długo nie układało się po myśli przyjezdnych, które od 20. minuty przegrywały 0:1. Na trafienie Weroniki Szymaszek ekipa z ulicy Milionowej odpowiedział dopiero w 86. minucie. Do remisu doprowadziła Nadia Krezyman, a wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustaliła Klaudia Jedlińska.

Dzięki tej wygranej łodzianki do pięciu punktów zmniejszyły stratę do Czarnych Sosnowiec. Lider rozgrywek przegrał 1:3 z Medykiem Konin i nadal ma 43 pkt. Drugą lokatę zajmuje TME UKS SMS (38 pkt.), a trzeci jest Medyk (35 pkt.). W 17. kolejce zespół z Milionowej zmierzy się w Łodzi z Rolnikiem Biedrzychowice (25 kwietnia, godz. 12).