fot. Złoto dla ŁŻPN

Złoto ŁZPN na OOM w Gorzowie Wielkopolskim!

Kadra ŁZPN dziewcząt zdobyła zloty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Gorzów Wielkopolski 2019! W finałowym meczu podopieczne Adriana Sokołowskiego wygrały 1:0 z Mazowieckim ZPN. Jedyną bramkę w doliczonym czasie gry strzeliła Nadia Krezyman.


- Mecz toczył się w iście afrykańskich warunkach, przy temperaturze wynoszącej w cieniu 39 stopni! Na boisku było jeszcze cieplej, jednak mimo to obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko. Mecz był wyrównany i otwarty. Żaden zespół nie murował bramki, a zawodniczki cały czas dążyły do strzelenia gola. Ten cel osiągnęliśmy w doliczonym czasie gry udowadniając po raz kolejny, że w piłce trzeba walczyć do ostatniego gwizdka. Nasze dziewczyny w meczu o złoto koniecznie chciały pokazać, że są najlepsze w Polsce. I udowodniły to na boisku - powiedział przewodniczący komisji ds. piłkarstwa kobiecego w ŁZPN Janusz Matusiak.

Determinację i hart ducha zespół Sokołowskiego - złożony z piłkarek UKS SMS Łódź - pokazał już we wcześniejszej fazie turnieju finałowego. W najtrudniejszym meczu ekipa ŁZPN mierzyła się z drużyną Małopolskiego ZPN, będącą jednym z głównych kandydatów do końcowego zwycięstwa. W tym starciu łodzianki strzeliły gola w szóstej minucie doliczonego czasu gry. To trafienie zapewniło im wygraną 2:1 i otworzyło drzwi do walki o złoto.

- Sukces tego zespołu nie byłby możliwy bez działań podjętych przez władze ŁZPN. Dzięki nim drużyna miała stworzone doskonałe warunki do przygotowań, w trakcie których wyjechała na zgrupowanie. Warto jednak było ponieść ten wysiłek finansowo-organizacyjny - podkreślił Matusiak. Dodał, że w trakcie turnieju finałowego zespół miał zapewnioną doskonałą opiekę. - Dzięki pracy fizjoterapeuty Michała Mikołajczyka dziewczyny były doskonale przygotowane do ekstremalnego wysiłku w tych trudnych warunkach atmosferycznych - zakończył szef piłkarstwa kobiecego w ŁZPN.