fot. Beach soccer

Zgierskie złoto na piasku

Triumfem FC10 Zgierz zakończyła się rywalizacja o Puchar Polski w piłce plażowej. W meczu finałowym zdobywcy głównego trofeum pokonali 5:1 ekipę FBS Kolbudy.


Do turnieju rozgrywanego na gdańskiej plaży stanęło 20 drużyn, wśród których znalazło się sześć ekip z województwa łódzkiego. Tylko jedna z nich awansowała jednak do strefy medalowej.

Zespół ze Zgierza rozpoczął rozgrywki w grupie B, w której ograł BS Oldboys 11:1, KS Rekord Brzeziny 16:0 i przegrał 2:3 z UKS Milenium Gliwice. Te wyniki wystarczyły do awansu z drugiego miejsca do fazy pucharowej. Drużyna z Brzezin nie zdołała natomiast zdobyć żadnego punktu i zakończyła rywalizację na fazie grupowej.

Na tym samym etapie z turniejem pożegnali się zawodnicy Saints Łódź, którzy w tabeli grupy C znaleźli się nie tylko za mającymi na koncie komplet zwycięstw graczami BSC Termy Uniejów, ale też za KS Zdrowie Garwolin. Swoje trzy oczka wywalczyli w starciu z KTS Frombork, lecz wystarczyło to jedynie do zajęcia trzeciej pozycji w grupie. Wspomniane Termy w meczach grupowych strzeliły 39 goli, a straciły tylko trzy.

W czołowej ósemce pojawiła się również ekipa KP Łódź - drugi zespół grupy D. Sztuka ta nie powiodła się natomiast występującym w grupie E zawodnikom Włókniarza Pabianice.

Do fazy pucharowej przebiła się więc połowa naszych reprezentantów, jednak do czołowej czwórki awansował tylko jeden. W ćwierćfinałach rywalem FC10 był LZS Dragon Bojano. Zgierzanie wygrali mecz 5:2 i zameldowali się w półfinale. Mniej szczęścia miały ekipy z Poddębic i Łodzi. Zespół KP przegrał 1:2 z UKS Milenium, natomiast Termy uległy 1:6 drużynie FBS.

W półfinale zespół FC10 miał okazję zrewanżować się drużynie z Gliwic za porażkę w fazie grupowej. Gracze ze Zgierza skorzystali z tej okazji i dzięki wygranej 6:3 znaleźli się w finale. W decydującym meczu prowadzili już 4:0, by ostatecznie pokonać FBS Kolbudy 5:1. Bohaterem starcia z obrońcą trofeum był kapitan reprezentacji Polski Patryk Pietrasiak, który trzy razy wpisał się na listę strzelców, a po ostatnim gwizdku sędziego odebrał nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju. Po jednym golu w finale zdobyli natomiast Błaszczyk i Kruk.

Za zwycięstwo w pucharowych rozgrywkach zespół ze Zgierza otrzymał nie tylko okazały puchar i złote medale, ale też na czek na 8 000 zł. Nagrody dla czołowych drużyn turnieju oraz najlepszych zawodników wręczał m.in. wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i szef ŁZPN Adam Kaźmierczak.