fot. Polska U-21

Złoty gol Bogusza

Łódzki stadion przy al. Piłsudskiego 138 okazał się szczęśliwy dla reprezentacji Polski U-21, która w meczu eliminacyjnym mistrzostw Europy wygrała z Serbią 1:0. Po czterech spotkaniach podopieczni Czesława Michniewicza mają 10 pkt. i otwierają tabelę grupy 5.


Losy konfrontacji rozstrzygnęły się w 79. minucie, po wzorcowej kontrze przeprowadzonej przez biało-czerwonych. W okresie przewagi Serbów akcję prawą stroną boiska przeprowadził Patryk Klimala. Po jego zagraniu piłka trafiła do znajdującego się w polu karnym Mateusza Bogusza, który pokonał bramkarza rywali. - To był bardzo trudny mecz, w którym moi zawodnicy musieli rywalizować z zawodnikami regularnie grającymi na wielkich imprezach. Mieliśmy jednak plan, który dał nam zwycięstwo. Myślę, że na boisku było widać, jak chcemy grać. Skupiliśmy się na tym, żeby nie stracić bramki i mieć okazję do kontrataku. Dlatego nieco niżej odbieraliśmy piłkę i graliśmy blisko siebie – powiedział po meczu Michniewicz.

Przeciwko Serbii cały mecz rozegrał m.in. obrońca ŁKS Jan Sobociński, który na środku obrony grał z Sebastianem Walukiewiczem. - Przez dwa lata na tych pozycjach mieliśmy świetnych zawodników, a teraz musieliśmy stworzyć nową parę stoperów i poukładać tu zawodników, którzy wcześniej u nas nie grali. W ich grze trzeba było wyeliminować pewne błędy i to się chyba udało. Drużyna nie straciła bramki i trzeba ją za to chwalić. Na ten wynik pracowali jednak wszyscy, nie tylko para stoperów – podsumował Michniewicz.

Jego podopieczni w kolejnym meczu zmierzą się z trzecią w tabeli Bułgarią, nad którą mają pięć punktów przewagi. Spotkanie zostanie rozegrane 15 listopada w Sofii. Drugie miejsce w grupie z dwupunktową stratą do biało-czerwonych zajmuje Rosja.

Polska – Serbia 1:0 (0:0). Bramka: Mateusz Bogusz (79). Żółte kartki: Robert Gumny, Patryk Klimala – Niegos Petrović. Sędziował: Joao Pinheiro (Portugalia).

Polska: Kamil Grabara – Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Jan Sobociński, Kamil Pestka – Marcin Listkowski (74. Przemysław Płacheta), Karol Fila, Patryk Dziczek, Mateusz Bogusz (86. Przemysław Wiśniewski), Kamil Jóźwiak – Patryk Klimala (90. Paweł Tomczyk).

Serbia: Marko Ilić – Jovan Nisić (60. Zlatan Sehović), Erhan Masović, Strahinja Pavlović, Dimitrije Kamenović – Filip Stuparević, Luka Ilić (60. Veljko Birmancević), Njegos Petrović, Ivan Ilić (84. Dusan Vlahović), Luka Adzić (73. Nikola Cumić) – Dejan Joveljić (73. Slobodan Tedić).