Złudzeń też już nie ma

Wyjazdową porażką 1:4 ze Zniczem Biała Piska piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki przypieczętowali swój spadek z grupy I trzeciej ligi. Na cztery kolejki przed końcem sezonu do miejsca dającego utrzymanie tracą czternaście punktów, więc w końcówce sezonu będą walczyli już tylko o honor.

Szansę na utrzymanie nadal ma natomiast Znicz, który w starciu z Sokołem z determinacją walczył o jak najlepszy wynik. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a po zmianie stron dołożyli dwa kolejne trafienia. Bramkę dla gości w 72. minucie strzelił Jakub Mamełka.

Po 32. kolejkach zajmujący osiemnaste miejsce Sokół ma 25 pkt., a piętnasty Znicz zgromadził ich 35. Tuż nad strefą spadkową znajduje się trzynasty w klasyfikacji KS Kutno (39 pkt.), mający tylko jedno oczko przewagi nad Pilicą Białobrzegi, którą podejmie w przedostatniej serii spotkań (11 czerwca, godz. 14). Już w najbliższej do Kutna przyjedzie natomiast Znicz (1 czerwca, godz. 17). Do tego spotkania gospodarze przystąpią po wyjazdowej porażce 0:2 z Lechią. Trzy punkty ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego zapewniły bramki strzelone przez Klima Morenkova (53) i Dominika Pecynę (81).

Dwa gole padły również w Łowiczu, gdzie Pelikan uległ warszawskiej Polonii. Dzięki temu zwycięstwu wicelider ze stolicy ma już tylko punkt straty do prowadzącej w rozgrywkach Legionovii Legionowo.

W Łodzi po szesnastu minutach gry ŁKS II prowadził z Unią Skierniewice już 3:0. Na golach Damiana Nowackiego (3), Michała Karlikowskiego (12) i Mikołaja Lipienia (16) emocje się jednak nie zakończyły. Przyjezdni otrząsnęli się po tych ciosach i ruszyli do odrabiania strat. Jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się Kamil Sabiłło (32), a w 79. minucie bramkę kontaktową zdobył Paweł Gierach. Do remisu Unia nie zdołała jednak doprowadzić.

Po dotychczasowych meczach lider z Legionowa ma 73 pkt,. a goniąca go Polonia - 72. Piątą lokatę zajmuje Lechia (54), ósmą - ŁKS II, dziewiąta jest Unia (48), a na jedenastej pozycji znajduje się Pelikan. W 35. kolejce Lechia będzie pauzowała, a w pozostałych meczach 1 czerwca zagrają m.in.: KS Kutno - Znicz, Unia - GKS Wikielec (godz. 17), Sokół - Legia II Warszawa (18), Polonia - ŁKS II (18.30) i Błonianka Błonie - Pelikan (18).