fot. Piłka Kobieca Logo

Z kim ten finał?

Po zwycięstwie 4:0 z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna piłkarki TME UKS SMS Łódź awansowały do finału rozgrywek o Puchar Polski! Do walki o główne trofeum i 400 tys. zł staną 5 czerwca na stadionie warszawskiej Polonii. Rywalkami będą zawodniczki Górnika Łęczna bądź Czarnych Sosnowiec.


Półfinał z udziałem tych zespołów zaplanowano na 12 maja. Gospodarzem meczu będzie zespół z lubelszczyzny. W drugiej parze rywalizacja toczyła się na boisku pierwszoligowej "Trójki", która musiała uznać wyższość wiceliderek ekstraligi. Podopieczne Marka Chojnackiego w obu częściach gry zaaplikowały rywalkom po dwa gole. W pierwszej odsłonie na listę strzelczyń wpisały się Dominika Gąsieniec (25) i Nadia Krezyman (45+1), a po zmianie stron zrobiły to Tatiana Markuszewskaja (48) i Maria Zbyrad (50).

Rywalizacja w Pucharze Polski toczy się nie tylko o symboliczne trofeum, ale również o niebagatelne nagrody finansowe. Do kasy każdego ćwierćfinalisty wpłynęło po 25 tys. zł, a półfinaliści otrzymają po 50 tys. zł. Przegrany z finału wzbogaci się jeszcze o 100 tys. zł, a zdobywca Pucharu Polski zgarnie bonus w wysokości 400 tys. zł. Łącznie pula nagród wyniesie więc okrągły milion złotych! Jest więc się o co bić.