Z Legnicy bez punktów

Piątek nie był udany dla piłkarzy GKS. W meczu 19. kolejki Fortuna 1. Ligi bełchatowianie ulegli na wyjeździe Miedzi Legnica 0:3.

- Przegrani głosu nie mają. Nic dobrego o naszej grze nie mogę powiedzieć. Zagraliśmy bardzo słabo i zostaliśmy pokarani. Druga bramka zamknęła mecz i spowodowała, że straciliśmy wiarę w to, że coś się zmieni. Później bardzo prosta strata, rzut karny i w ciągu dwóch minut dla nas mecz się zakończył - powiedział po spotkaniu trener GKS Marcin Węglewski

Szkoleniowiec ze Sportowej był w znacznie gorszym nastroju, niż występujący w Miedzi byli gracze GKS. Paweł Lenarcik mógł się cieszyć z czystego konta, a Patryk Makuch w 15. minucie otworzył wynik meczu. Kolejne gole padły w drugiej połowie. Pięć minut po zmianie stron silnym strzałem bramkarza gości pokonał Joan Roman, a w 53. minucie Adrian Purzycki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Daniela Niżnika na Kamilu Zapolniku.

Po 19. kolejkach GKS ma 14 pkt. i zajmuje szesnaste miejsce w tabeli. Bełchatowianie mają dwa oczka przewagi nad Zagłębiem Sosnowiec i Resovią, ale te drużyny w tej serii spotkań jeszcze nie grały. W następnym meczu GKS podejmie lidera Fortuna 1. Ligi. Konfrontacja z Bruk-Betem Termalica Nieciecza rozpocznie się 12 marca o godzinie 17.40.