fot. Polska - Norwegia

Z Norwegią przy Piłsudskiego

Stadion miejski przy al. Piłsudskiego w Łodzi będzie gościł reprezentantki Polski i Norwegii, które 21 października 2021 zmierzą się w meczu eliminacyjnym mistrzostw świata kobiet 2023. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.15. Trwa sprzedaż biletów.


Wejściówki w cenie 5 zł (ulgowe) i 10 zł (normalne) można kupować za pośrednictwem portalu kupbilet.pl. Sprzedaż stacjonarna prowadzona jest w: punktach KupBilet oraz salonach Empik i Kolporter.

Polki rywalizację w grupie F rozpoczęły od remisu 1:1 z Belgią w Gdańsku, a później wygrały 1:0 na wyjeździe z Armenią. Teraz czekają je mecze z: Norwegią (21 października w Łodzi) i Albanią (26 października, w Tychach). Na te spotkania selekcjonerka biało-czerwonych Nina Patalon powołała 23 zawodniczki. W tym gronie znalazły się cztery reprezentantki TME SMS Łódź: Oliwia Szperkowska, Katarzyna Konat, Anna Rędzia i Klaudia Jedlińska.

Skład grupy F uzupełnia Kosowo. W eliminacjach MŚ 2023 w strefie UEFA występuje 51 drużyn, które zostały podzielone na dziewięć grup. Zespoły z pierwszych miejsc zapewnią sobie bezpośredni awans do turnieju finałowego, a ekipy z drugich lokat wezmą udział w dwustopniowych barażach, które wyłonią dwóch kolejnych finalistów oraz uczestnika interkontynentalnego turnieju barażowego.

Polska - Norwegia