Z Norwegią zrobili swoje

W meczu kwalifikacji mistrzostw Europy w futsalu reprezentacja Polski pokonała w Łodzi Portugalię 4:1. Po tym spotkaniu biało-czerwoni awansowali na drugie miejsce w grupie 8.

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego w czterech meczach zgromadzili 7 pkt. Sześć z nich wywalczyli w starciach z Norwegią. Pierwsze wygrali 3:0, w drugim zwyciężyli 4:1. Już w 4. minucie prowadzenie dał gospodarzom Krzysztof Elsner, a dziesięć minut później wynik podwyższył Michał Marek. Druga połowa rozpoczęła się tak jak pierwsza i cztery minuty po zmianie stron biało-czerwoni cieszyli się z trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Hoły. W 37. minucie do siatki Norwegów piłkę posłał jeszcze Sebastian Grubalski, a tuż przed końcem meczu wynik spotkania na 4:1 ustalił Rottingnes.

Jutro w Atlas Arenie odbędzie się kolejny mecz grupy 8. Spotkanie Czechów z trzecią w tabeli Portugalią (5 pkt.) rozpocznie się o godzinie 15.

Polska – Norwegia 4:1 (2:0). Bramki: 1:0 Krzysztof Elsner (4), 2:0 Michał Marek (14), 3:0 Patryk Hoły (24), 4:0 Sebastian Grubalski (37), 4:1 Rottingsnes (40). Polska: Nawrat – Kubik, Citko, Lutecki, Kriezel, – Kałuża, Madziąg, Hoły, Grubalski, Łopuch, Leszczak, Elsner, Wojciechowski, Marek. Norwegia: Rakvaag – Rottingsnes, Welo, Moen, Wermaker – Ajer, Hanssen, Hovik, Pernes, Halvorsen, Skinlo, Redzepi, Ravlo.