fot. TME Grot SMS

Z nową nazwą w nowy sezon

Meczem z AZS PWSZ Wałbrzych piłkarki z Łodzi rozpoczną w sobotę nowy sezon w ekstralidze. Do rozgrywek zespół z ul. Milionowej przystąpi po nową nazwą, w której znalazło się miejsce dla dwóch sponsorów.


Tuż przed powrotem do ligowej rywalizacji władze UKS SMS poinformowały o podpisaniu umowy sponsorskiej z firmą Transfer Multisort Elektronik. Wcześniej klub nawiązał współpracę z firmą Grot, a do nowych rozgrywek zespół przystąpi pod nazwą TME Grot SMS. Przy Milionowej nie ukrywają, że z pozyskaniem nowych partnerów wiążą ogromne nadzieje związane z poprawą wyników sportowych. Trzy poprzednie sezony w ekstralidze podopieczne Marka Chojnackiego kończyły na piątym miejscu. Teraz ma być jeszcze lepiej.

- Ta piąta lokata już nam się znudziła – powiedział Chojnacki. Dodał, że w okresie przygotowawczym wszystkie plany szkoleniowe zostały zrealizowane. - Tym razem obyło się też bez kontuzji, z którymi do tej pory się zmagaliśmy. W kadrze mamy 23 zawodniczki, które z niecierpliwością czekają na pierwsze spotkanie ligowe – zakończył trener TME Grot SMS.

Nowy sezon łodzianki rozpoczną na własnym stadionie, gdzie w sobotę podejmą AZS PWSZ Wałbrzych (godz. 12). Rywalki w pierwszej kolejce przegrały u siebie z Medykiem Konin 2:4. Zespół z Lodzi przed tygodniem nie grał, gdyż spotkanie z Górnikiem Łęczna zostało przełożone z powodu udziału rywalek w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Nowi sponsorzy łódzkich piłkarek mają nadzieję, że już niedługo europejskie zespoły zawitają również na Milionową.

- Lubimy wyzwania i zawsze dążymy do doskonałości. Tego tez życzymy piłkarkom SMS w nadchodzącym sezonie, podczas którego będziemy mieli przyjemność wspierać je jako sponsor tytularny. Marzy nam się medal mistrzostw Polski i awans do finału Pucharu Polski. Ostatnimi czasy ten finał odbywa się w Łodzi, więc nasze zawodniczki miałyby duże wsparcie nie tylko z naszej strony, ale też od łódzkich kibiców – powiedział członek zarządu TME Andrzej Kuczyński.