fot. Tymbark zapisy 2019

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku – zapisy do 30 września

Trwają zapisy do jubileuszowej, XX edycji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Dziewczęta i chłopcy tradycyjnie już przystąpią do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12. Do rozgrywek można zgłaszać zespoły reprezentujące szkoły podstawowe, uczniowskie kluby sportowe, kluby sportowe oraz inne podmioty prowadzące działalność sportowo-edukacyjną. Zapisy będą przyjmowane do 30 września 2019.


W najmłodszej kategorii zagrają dzieci urodzone pomiędzy 1 stycznia 2012 i 31 grudnia 2013. Zawodnicy urodzeni od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia 2011 wystąpią w rozgrywkach U-10, a w najstarszej grupie rywalizować będą młodzi piłkarze z metrykami wystawionymi od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2009. Drużyny zgłoszone do turnieju w październiku przystąpią do meczów na szczeblu gminnym i powiatowym. Ten etap musi zostać zakończony do 9 marca 2020. Później odbędą się finały wojewódzkie, których zwycięzcy zakwalifikują się do fazy ogólnopolskiej, zwieńczonej Wielkim Finałem na PGE Narodowym (2 maja 2020).

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa, zapisów oraz kolejnych etapów rywalizacji znajdują się na stronie: zpodworkanastadion.pl. Koordynatorem turnieju w województwie łódzkim jest Tomasz Lenart (tel.: 504 064 435).

Organizatorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 13 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to: popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych i byłych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Bereszyńskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełły, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Podczas poprzedniej edycji turnieju województwo łódzkie było reprezentowane przez 882 piłkarek i piłkarzy reprezentujących głównie szkoły podstawowe. Na finałach wojewódzkich strzelono 923 gole. Mistrzami województwa łódzkiego w XIX edycji turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku zostali: Mali Gladiatorzy Pabianice (kategoria do lat 8), Lechia Tomaszów Mazowiecki (U-10) i SP 137 Łódź (U-12), a wśród dziewczynek zespoły LKS Victoria Bielawy (U-8) oraz UKS SMS Łódź (U-10 i U-12). Najstarszy zespół dziewcząt z ul. Milionowej wygrały też finał ogólnopolski na PGE Narodowym.

Tymbark 2019/2020