fot. logo F1L

Z Polkowic na Piłsudskiego

Albańczyk Enkeleid Dobi zastąpił Marcina Kaczmarka na stanowisku szkoleniowca piłkarzy Widzewa. Umowę podpisano na rok. Nowy trener beniaminka Fortuna 1. Ligi w minionym sezonie prowadził Górnika Polkowice, który w drugoligowych rozgrywkach zajął 11. miejsce. W końcowej fazie sezonu podopieczni Dobiego pokonali widzewiaków 4:3.


Następca Kaczmarka pojawił się w Polsce w sezonie 2000/2001 i do jesieni 2002 roku występował w Zaglębiu Lubin. Później rozegral jedną rundę w barwach Górnika Zabrze, po czym wyjechał do Francji, gdzie występował w trzech klubach: ES Viry-Chatillon, Sainte Genevievie des Bois Sports i US Fleury Merogis Footbal 91. W roku 2010 wrócił do Polski i na Dolny Śląsk, z którym do tej pory jest mocno związany. Jako piłkarz bronił jeszcze barw Miedzi Legnica, Stali Chocianów, Sparty Ruda i Odry Chobienia, a później skupił się na pracy szkoleniowej.

Karierę trenerska rozpoczął od grup młodzieżowych Zagłębia Lubin, a w roku 2017 został pierwszym trenerem Górnika Polkowice. W sezonie 2020/2021 45-letni szkoleniowiec będzie pracowal przy Piłsudskiego.