Z Rekordem na piątkę

Efektowne zwycięstwo odniosły piłkarki TME SMS, które w meczu 5. kolejki wygrały na wyjeździe 5:0 z Rekordem Bielsko-Biała. Dla zespołu z Milionowej było to już piąte zwycięstwo w tym sezonie.

Łodzianki festiwal strzelecki rozpoczęły dwie minuty przed przerwą. Wynik otworzyła Anna Rędzia, a trzy minuty po zmianie stron prowadzenie podwyższyła Dominika Kopińska. W 51. minucie bramkę na 3:0 strzeliła Paulina Filipczak, a dwa kolejne trafienia były dziełem Katarzyny Konat (55, 71).

Po tej wygranej podopieczne Marka Chojnackiego z kompletem punktów otwierają tabelę. Za ich plecami ze stratą trzech oczek plasują się: Górnik Łęczna, Czarni Sosnowiec (jeden mecz zaległy) i GKS Katowice.

W 6 kolejce (25-26 września) w meczu na szczycie wicemistrzynie Polski podejmą na Milionowej broniącą tytułu ekipę z Sosnowca. Po tym meczu przynajmniej jedna z tych drużyn nie będzie więc już miała na koncie kompletu punktów.