Za plecami lidera

Po 13. kolejkach rywalizacji w grupie I trzeciej ligi na czele tabeli jest Legionovia Legionowo, za którą plasują się dwa zespoły z naszego regionu - Unia Skierniewice i Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Lider ma aktualnie 32 pkt., a ostatnie z dziesięciu dotychczasowych zwycięstw odniósł w dzisiejszym starciu z rezerwami ŁKS. Po golach Samu Corrala (2' i 25') goście w pierwszej połowie dwa razy obejmowali prowadzenie, jednak nie zdołali pokrzyżować szyków faworytowi. Przed przerwą do remisu doprowadzali Konrad Zaklika (17') i Grzegorz Wojdyga (44), a po w końcówce meczu szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylili: Artur Balicki (81') i Dariusz Zjawiński (90'). Ten ostatni wynik meczu na 4:2 ustalił efektownym strzałem z rzutu wolnego.

Druga w klasyfikacji Unia na własnym stadionie ograła 1:0 Broń Radom. Gola na wagę trzech punktów tuż przed przerwą zdobył Kamil Sabiłło. Cztery bramki więcej strzelili natomiast gracze Lechii, którzy na wyjeździe wygrali 5:0 z Ursusem Warszawa. Dwa gole strzelił Krystian Mroczek (62' i 66'). Przed nim na listę strzelców wpisali się: Patryk Jakubczyk (44', z karnego) i Artur Amroziński (45'), a po nim zrobił to jeszcze Klim Morenkow (90').

Zespół ze Skierniewic ma 25 pkt., a drużyna z Tomaszowa - 22. Dwadzieścia oczek zgromadził natomiast siódmy w klasyfikacji KS Kutno. Ten zespół w Aleksandrowie Łódzkim podzielił się punktami z miejscowym Sokołem. Goście objęli prowadzenie w 49. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Macieja Kraśniewskiego. W przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry bramkę dla gospodarzy zdobył z kolei Michał Góral i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Remis zapewnił Sokołowi ósmy punkt w bieżących rozgrywkach. Z tak skromnym dorobkiem ekipa z Aleksandrowa zajmuje ostatnie, dziewiętnaste miejsce w tabeli. Na czternastej pozycji jest ŁKS II (14 pkt.), a dziewiątą lokatę zajmuje Pelikan Łowicz (16 pkt.), który na wyjeździe bezbramkowo zremisował z Wissą Szczuczyn.

W 14. kolejce 16 października Lechia podejmie Sokoła (godz. 12). Dzień później w Łowiczu Pelikan zagra z Unią (godz. 12), a ŁKS II w Łodzi zmierzy się z Wissą (godz. 15.30). Zespół z Kutna w tej serii spotkań będzie pauzował.