Zabrakło goli i punktów

Po porażce 0:3 z Sandecją Nowy Sącz piłkarze GKS Bełchatów pojechali do Głogowa na mecz z Chrobrym. Mimo kilku dogodnych okazji goście nie zdołali pokonać bramkarza rywali i do domu wrócili bez punktów.

Najbliżej szczęścia był Adrian Małachowski, jednak po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek. Na listę strzelców mógł się również wpisać Bartosz Biel, ale z bliska nie zdołał umieścić piłki w siatce. Gospodarze byli skuteczniejsi i dwie minuty przed przerwą jedną z nielicznych składnych akcji zamienili na trafienie, które w efekcie zapełniło im trzy punkty. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Chrobrego Adrian Benedyczak.

Po rozegraniu 24. spotkań bełchatowianie mają 25 pkt. i są na piętnastym miejscu w tabeli. W następnym meczu GKS podejmie w Bełchatowie Zagłębie Sosnowiec (13 czerwca, godz. 17.40).