fot. Ekstraliga logo

Zaczęły od wygranej

Od zwycięstwa 2:0 z AP Orlen Gdańsk piłkarki TME SMS Łódź rozpoczęły nowy sezon w ekstralidze. Bramki dla aktualnych mistrzyń Polski strzeliły: Dominika Kopińska (3') i Anna Rędzia (63').


Początkowo planowano, że nowy sezon podopieczne Marka Chojnackiego zainaugurują na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla, na którym za kilka dni będą walczyły w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń. Napięty terminarz spotkań rozgrywanych na tym obiekcie sprawił jednak, że rozgrywki ligowe obrończyni mistrzowskiego tytułu zaczęły po wschodniej części Łodzi, na miejskim obiekcie przy al. Piłsudskiego 138. 

Teraz czeka je wspomniany występ w kwalifikacjach LM. W czwartek 18 sierpnia o godz. 20 łodzianki rozpoczną starcie z Anderlechtem Femini Bruksela. Sześć godzin wcześniej na murawę Stadionu Króla wybiegną zawodniczki Gintry-Universitetas Szawle (Litwa) i Kuopionu Palloseura (Finlandia). Trzy dni później (21 sierpnia) zwycięzcy tych spotkań zagrają o awans do kolejnej fazy LM, a pokonani rozegrają mecz o trzecie miejsce.