fot. 2 Liga

Zaczną trochę później

Po spadku z Fortuna 1. Ligi piłkarze GKS Bełchatów 28 czerwca mieli rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. W międzyczasie doszło jednak do zmian w pionie szkoleniowym, a jednym z ich efektów było przesunięcie terminu pierwszego treningu.


Po degradacji klub ze Sportowej nie przedłużył umowy z Marcinem Węglewskim, którego na stanowisku trenera zastąpił Patryk Rachwał. Dla 40-letniego szkoleniowca będzie to pierwsza samodzielna praca w karierze. Wcześniej w GKS był II trenerem u Artura Derbina i asystentem u Węglewskiego. Teraz podpisał roczną umowę jako pierwszy szkoleniowiec.

Kilka dni wcześniej GKS zatrudnił nowego dyrektora sportowego. Został nim doskonale znany w naszym regionie Wojciech Robaszek, który w roli szkoleniowca z piłkarzami ŁKS przeszedł drogę od ligi IV do I. Później przeniósł się do Legnicy, gdzie od sierpnia 2018 do stycznia 2021 był dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi. W tym klubie pracował też z trzecioligowymi rezerwami, a także z juniorami starszymi, z którymi awansował do ligi makroregionalnej.

Po tych zmianach termin rozpoczęcia treningów przed drugoligowym sezonem 2021-2022 został przesunięty na środę 30 czerwca.