fot. C1880.MP4.14_19_39_16.Still004.jpg

Zaczynamy kolejną edycję

W pierwszy weekend sierpnia rozpocznie się kolejna edycja rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu województwa łódzkiego. Trofeum będzie broniła skierniewicka Unia, która w czerwcowym finale po dogrywce pokonała 2:1 Lechię Tomaszów Mazowiecki.


Tradycyjnie w początkowej fazie rozgrywki będą się toczyły na czterech frontach: łódzkim, piotrkowskim, sieradzkim i skierniewickim. Dla wszystkich wylosowano już pary pierwszej i drugiej rundy.

Na tych etapach najwięcej spotkań zostanie rozgranych w regionie łódzkim, gdzie w każdej rundzie zaplanowano po 16 meczów. W Piotrkowie w rundzie pierwszej ma dojść do siedmiu konfrontacji, a w drugiej do trzynastu.

Z dwudziestu siedmiu zespołów rozlosowanych w pierwszej rundzie etapu sieradzkiego awans ma już zapewniony KS Unia Sieradz-Męka. Ten zespół trafił na wolny los i może się już przygotowywać do występu w kolejnej rundzie, w której zaplanowano siedem spotkań.

W trzeciej rundzie są już natomiast Jutrzenka Drzewce i Olimpia Chąśno. Tym ekipom wolny los trafił się przy losowaniu par drugiej rundy etapu skierniewickiego. W pierwszej rundzie dojdzie tu do dziesięciu konfrontacji, a w kolejnej do 11.

Zestawy par I i II rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego znajdują się w załącznikach.

Puchar Polski, etap łódzki.doc

Puchar Polski, etap piotrkowski.doc

Puchar Polski, etap sieradzki.doc

Puchar Polski, etap skierniewicki.doc