fot. Halówka

Zagrają na 100-lecie Włókniarza Zelów

W programie tegorocznych obchodów 100-lecia Zelowskiego Klubu Sportowego Włókniarz znalazły się m.in. halowe turnieje dla najmłodszych adeptów futbolu. Dwa z nich już w pierwszy weekend marca zostaną rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Buczku.


Na sobotę 5 marca zaplanowano rywalizację zawodników urodzonych w roku 2012 i młodszych. Przystąpi do niej osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Oprócz gospodarzy z ZKS Włókniarz zagrają: LUKS Gomunice, UKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Pogoń Zduńska Wola 2013 (grupa B), KS Tęcza Brodnia, BAP Soccer Bełchatów, LKS Iskra Dobroń i UKS Hattrick Bełchatów (grupa A). Turniej rozpocznie się o godz. 9. Po spotkaniach grupowych cztery zespoły (po dwa z każdej grupy) awansują do półfinałów, po których dwie ekipy staną do walki o końcowe zwycięstwo.

Inne zasady będą obowiązywały dzień później, podczas rywalizacji zespołów kategorii U-8 (rocznik 2014). Te rozgrywki również rozpoczną się o godz. 9, ale toczyć się będą systemem "każdy z każdym", bez tworzenia końcowej klasyfikacji. Do gry przystąpią po dwa zespoły Włókniarza Zelów i KKS Koluszki, a stawkę uczestników uzupełnią: Tęcza Brodnia, Soccer Bełchatów, GKS Bełchatów, FA Bełchatów, GKS Widawa, Concordia Piotrków Trybunalski, Włókniarz Pabianice i ZSO Zelów.   

Turnieje odbędą się przy zachowaniu aktualnych przepisów sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.