fot. CLJ U-18

Zagrają o medale

Piłkarze UKS SMS wygrali grupę A Centralnej Ligi Juniorów U-17 i awansowali do półfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski. Na tym etapie rywalizacji łodzianie zmierzą się z Rakowem Częstochowa - najlepszym zespołem grupy C.


Przed ostatnią kolejką zespół z Milionowej zajmował drugie miejsce w tabeli i miał punkt straty do białostockiej Jagiellonii. Zespół z Podlasia zakończył rozgrywki wyjazdową porażką 2:5 ze Stomilem Olsztyn, natomiast łodzianie w Pruszkowie wygrali 6:1 ze Zniczem. Ten wynik zapewnił graczom UKS SMS pierwsze miejsce i awans do strefy medalowej. Zwycięzca grupy A w 14. kolejkach zdobył 28 pkt. Drugą lokatę zajął Stomil (27 pkt.), trzecia była Legia, a czwarta Jagiellonia (po 26 pkt.). Z rozgrywkami CLJ U-17 pożegnali się gracze Ursusa Warszawa i Znicza.

W półfinałach (23 i 27 czerwca) UKS SMS zagra z Rakowem Częstochowa, a Lech Poznań (grupa B) będzie rywalizował z Cracovią (grupa D). W "łódzkiej" parze pierwsze spotkanie zostanie rozegrane pod Jasną Górą, a rewanż odbędzie się na obiekcie przy Milionowej.

Rywalizację w grupie A CLJ U-15 wygrała Legia Warszawa (40 pkt.), a łódzkie drużyny zakończyły rozgrywki na pozycjach numer cztery i osiem. Wyżej został sklasyfikowany AKS SMS, który w ostatniej serii spotkań przegrał wprawdzie 0:3 ze zdegradowanym Zniczem Pruszków, ale wcześniej uzbierał dwadzieścia oczek i nie musiał się już martwić o ligowy byt. Gorycz degradacji musieli natomiast przełknąć zawodnicy UKS SMS. Ten zespół zakończył sezon bezbramkowym remisem z warszawską Polonią, jednak siedem zdobytych punktów w końcowej klasyfikacji nie pozwoliło na wyprzedzenie żadnej drużyny.