Zakończyli sezon porażką

Dwunaste miejsce w PKO BP Ekstraklasie zajęli zawodnicy Widzewa. Beniaminek z Piłsudskiego w meczu ostatniej kolejki przegrał 0:3 z Koroną Kielce. Dla gospodarzy była to szósta z rzędu porażka przed własną widownią.

Pierwszą bramkę przyjezdni zdobyli już w piątej minucie. Kyryło Petrow zdecydował się na strzeł z dwudziestu metrów, piłka po drodze trafiła pod nogi stojącego na piątym metrze Dawida Błanika i po chwili była już w siatce. W 40. minucie Błanik zapisał na swoim koncie asystę. Po jego dośrodkowaniu z prawej strony boiska skutecznie główkował Piotr Malaczyk i zrobiło się 0:2. Po godzinie gry wynik ustalił Jakub Łukowski, który precyzyjnym uderzeniem z narożnika pola bramkowego przelobował Henricha Ravasa.

W trzydziestu czterech meczach widzewiacy zanotowali jedenaście zwycięstw, osiem remisów i piętnaście porażek, co złożyło się na 41 pkt. Z takim samym dorobkiem rozgrywki zakończyli piłkarze trzynastej w klasyfikacji Korony i czternastej Jagiellonii Białystok. Piętnasty Śląsk miał 38 pkt. i o jedno oczko wyprzedził płocką Wisłę, która z ekstraklasy spadła w towarzystwie Lechii Gdańsk i Miedzi Legnica.

Mistrzem Polski został Raków Częstochowa (75 pkt.), a na podium znaleźli się też gracze Legii Warszawa (66) oraz Lecha Poznań (61).