Zalegly komplet punktów

W zaległym meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Widzew wygrał na wyjeździe z GKS Katowice 2:0 i tym samym utrzymał czteropunktową przewagę nad trzecią w klasyfikacji Koroną Kielce.

Na Górnym Śląsku zespół z al. Piłsudskiego trafiał do siatki w końcowych fragmentach obu części gry. Cztery minuty przed przerwą na listę strzelców wpisał się Marek Hanousek, który wykorzystał rzut karny wywalczony przez Bartłomieja Pawłowskiego. Wynik meczu w 84. minucie uderzeniem z szesnastu metrów ustalił Przemysław Kita.

Te gole zapewniły przyjezdnym komplet punktów i pozwoliły utrzymać dystans nad grupą pościgową. Po 26. kolejkach na czele Fortuna 1. Ligi jest Miedź Legnica (60 pkt.), za którą plasują się: Widzew (49) i Korona (45).

W następnej serii spotkań wicelider przy Piłsudskiego zmierzy się z częstochowską Skrą (10 kwietnia, godz. 15). Formalnie gospodarzem tego spotkania będzie zespół spod Jasnej Góry.