fot. CLJ U-18

Zamienili się miejscami

Po 10. kolejce rozgrywek grupy A Centralnej Ligi Juniorów U-17 zespoły Widzewa i ŁKS zamieniły się miejscami. W młodszej kategorii wiekowej z łódzkich drużyn o utrzymanie nie muszą się martwić jedynie gracze AKS SMS.


Ekipa Widzewa U-17 w wyjazdowym meczu z zamykającym tabelę Stomilem Olsztyn zwyciężyła aż 12:1 i dzięki tej wygranej opuściła przedostatnią lokatę, spychając do strefy spadkowej lokalnego rywala. Młodzi gracze ŁKS znaleźli się "pod kreską" po porażce 0:5 z Escolą Varsovia w Łodzi. Po tych meczach szósty w klasyfikacji Widzew ma 10 pkt., a siódmy ŁKS - 8. W 11. kolejce 14 maja Widzew podejmie warszawską Legię (godz. 12), a ŁKS w stolicy zmierzy się z Polonią (14.30).

W grupie A CLJ U-15 większe szanse na utrzymanie ma ŁKS, który w dziesięciu kolejkach zgromadził dziesięć punktów i ma trzy oczka przewagi nad siódmą Escolą i sześć nad Widzewem. Te dwie ekipy w minionej serii zmierzyły się w Warszawie. Obronną ręką z tego starcia wyszła Escola, która zwyciężyła 3:0. Punktów nie zdobył również ŁKS, który na wyjeździe uległ 0:2 Jagiellonii Białystok SSA. Jedno oczko dopisali natomiast do swojego konta zawodnicy AKS SMS. Zespół z Milionowej na własnym boisku bezbramkowo zremisował z UKS Varsovia i z dorobkiem 19 pkt. zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli. W 11. kolejce 14 maja UKS Varsovia podejmie Widzew (godz. 12), ŁKS zagra w Łodzi z Legią (14), a AKS SMS na wyjeździe zmierzy się z Polonią (17).