Zapomnieć o karnych

Kadra Dolnego Śląska będzie drugim rywalem reprezentacji ŁZPN, występującej w krajowym turnieju finałowym rozgrywek UEFA Regions' Cup. Zespół prowadzony przez Michała Bistułę i Krzysztofa Barana rozpoczął rywalizację od emocjonującego starcia z Wielkopolskim ZPN.

W starciu z gospodarzami turnieju łodzianie objęli prowadzenie w 30. minucie, po trafieniu Łukasza Chojeckiego. Siedem minut później do remisu doprowadził Wiktor Kacprzak i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Tuż po zmianie stron ekipa ŁZPN popełniła kolejny błąd w obronie, zamieniony na gola przez Adama Boruckiego. Stan rywalizacji wyrównał Cezary Dominiak, jednak po uderzeniu Damiana Buczmy gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Nie zdołali go utrzymać do końca meczu, gdyż w 63. minucie Chojecki wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Kamilu Szymczaku i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

Serię rzutów karnych wygrali gospodarze. Już w pierwszej kolejce skutecznie interweniował bramkarz gospodarzy, który po strzale Chojeckiego odbił piłkę na poprzeczkę. Po drugiej był jednak remis, gdyż Mateusz Awdziewicz obronił jedenastkę wykonaną przez Buczmę, a Szymczak swoją okazję zamienił na gola. Pomylił się natomiast Mateusz Wroński i zamiast do siatki, trafił w spojenie słupka z poprzeczką. W tej sytuacji gol Karola Pawlikowskiego niewiele już zmienił i Wielkopolski ZPN wygrał serię jedenastek 5:2.

W sobotę rywalem Łódzkiego ZPN będzie drużyna Dolnośląskiego ZPN. Początek meczu o godz. 15 (transmisja tutaj). W niedzielę łódzka ekipa zagra z Lubelskim ZPN (godz. 12).