Zasłużona przegrana Widzewa z Górnikiem

Kibice Widzewa Łódź opuszczali w niedzielny wieczór stadion w minorowych nastrojach. Zespół Daniela Myśliwca przegrał zasłużenie z Górnikiem Zabrze 0:2 (0:1) w spotkaniu 13. kolejki PKO Ekstraklasy i w niczym nie przypominał drużyny, która tak dobrze zagrała w Lublinie z Motorem.

Widzewiacy grali bezbarwnie i właściwie przez całe spotkanie inicjatywę miał Górnik. Siedem minut przed przerwą Damian Rasak potężnym strzałem nie dał szans Rafałowi Gikiewiczowi i goście wygrywali do przerwy 1:0.

Po zmianie stron widzewiacy mieli szansę na wyrównanie stwarzając kilka podbramkowych okazji. Nie wykorzystali ich jednak, a Górnik w 58. minucie podwyższył prowadzenie. Z rzutu karnego gola na 2:0 strzelił Luka Zahovic. Widzew nie odwrócił losów spotkania.

Widzew Łódź – Górnik Zabrze 0:2 (0:1)
Bramki: Damian Rasak 38, Luka Zahović 58-karny

Widzew: Gikiewicz – Kastrati (59′ Krajewski), Żyro, Ibiza, Kozlovsky (76′ Luis Silva) – Sypek (59′ Gong), Shehu, Alvarez, Łukowski (59′ Cybulski) – Kerk (59′ Hamulic), Rondić.