fot. FC10 Zgierz

Zespół FC10 wciąż na szczycie!

Choć nie mamy dostępu do morza, to zespoły z naszego regionu wciąż są najlepsze w plażowej odmianie futbolu. Podczas rozgrywanych w Gdańsku mistrzostw Polski w beach soccerze tytuł najlepszej drużyny w kraju obroniła ekipa FC10 Zgierz, która w meczu finałowym pokonała 4:2 KP Łódź,, czyli tegorocznego triumfatora rozgrywek o Puchar Polski.


Tym samym zgierzanie zrewanżowali się łodzianom za mecz grupowy, w którym ulegli rywalom po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Wcześniej gracze FC10 Zgierz pokonali 6:2 FBS Kolbudy, a grupową fazę rywalizacji późniejsi triumfatorzy zakończyli wygraną 3:2 z Hemako Sztuttowo. Obrońcom tytułu to zwycięstwo zagwarantowało awans do półfinału, w którym ograli 2:0 MOSiR Michałowo.

łodzianie przed pierwszym starciem z FC10 ograli 9:1 Hemako, później pokonali FBS 9:7 i z pierwszego miejsca w grupie A awansowali do fazy pucharowej. W półfinale zwyciężyli 5:4 ekipę SAP&Dragon Bojanowo i bez porażki dotarli do meczu o złoto. W decydującym starciu musieli jednak uznać wyższość ekipy ze Zgierza, która oprócz mistrzowskiego tytułu zainkasowała też czek na 16 000 zł.

W rywalizacji pań zespół FC10 Zgierz uplasował się tuż za podium. W pierwszej fazie turnieju zgierzanki pokonały 11:2 Wierzbowiankę Wierzbno, 5:3 Czarnych Rząśnia oraz 2:1 Pogoń Dekpol Tczew i z kompletem punków zajęły pierwsze miejsce w grupie A. Później nie zdołały już jednak wygrać żadnego meczu. W półfinale uległy 3:6 Sparcie Daleszyce, a w staciu o trzecie miejsce poległy 2:5 w starciu z Red Devils Ladies Chojnice. Złoto trafiło do zawodniczek Sparty, które decydującym stariuc okazały się lepsze od Pogoni Dekpol. 

Zespół LKS Czarni Rząśnia tegoroczne mistrzostwa zakończył na trzecim miejscu w grupie A. Oprócz porażki z FC10 była też przegrana 2:6 z Pogonią Dekpol i zwycięstwo 10:4 z Wierzbowianką. Trzy punkty nie dały jednak przepustki do fazy pucharowej.

Dwie drużyny z naszego regionu znalazy się natomiast w czołowej czwórce Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W meczu o trzecie miejsce ekipa KP Łódź pokonała 9:6 Laktozę Łyszkowice. W tej kategorii wiekowej mistrzowski tytuł zdobyli gracze BSC Boca Gdańsk, którzy w finale wygrali 6:2 z UKS Milenium Gliwice.