fot. Beach soccer

Zgierz polską stolicą piłki plażowej

Lotos Stadion Letni w Gdańsku był areną tegorocznej walki o mistrzostwo Polski w piłce plażowej. Seniorska rywalizacja zakończyła się podwójnym triumfem FC10 Zgierz.


W rywalizacji pań zgierski zespół już w półfinale zmierzył się z faworytkami turnieju. Były nimi zawodniczki Lady Beach Soccer Club Grembach Łódź, które w pięciu minionych sezonach zdobywały tytuł najlepszej drużyny w kraju. Tym razem musiały się jednak zadowolić walką o brązowy medal. W półfinale łodzianki przegrały 1:3 z FC10 i to zgierzanki stanęły do walki o złoto. Zdobyły je, pokonując w finale Spartę Daleszyce 4:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Lady Grembach, która w spotkaniu o brąz ograła 6:3 Pogoń Dekpol Tczew. Na szóstej pozycji rywalizację zakończyła ekipa LKS Czarni Rząśnia, a lokatę niżej został sklasyfikowany UMKS Saller Zgierz.

Oprócz mistrzostwa kraju zawodniczki FC10 zgarnęły również dwie z trzech nagród indywidualnych. Najlepszą bramkarką turnieju została Dominika Dewicka, a Paulinę Bednarską wybrano najlepszą zawodniczką imprezy.

Panowie z FC10 dotarli do meczu o złoto po półfinałowym zwycięstwie 6:2 z Hemako Sztutowo. W decydującym starciu ich rywalami byli gracze KP Łódź - najlepszej drużyny tegorocznych rozgrywek ligowych. Dość powiedzieć, że przed przyjazdem do Gdańska łodzianie w dwóch turniejach dziesięciozespołowej ligi odnieśli komplet zwycięstw! W półfinale mistrzostw Polski wygrali natomiast 7:4 z Boca Gdańsk. W walce o złoto musieli jednak uznać wyższość lokalnych rywali. Finał zakończył się wynikiem 3:2 dla FC10 i to zgierska ekipa odebrała puchar dla najlepszej drużyny w kraju. Dodatkowo Krystian Karolak otrzymał nagrodę dla najlepszego bramkarza mistrzostw.

Do walki o złoto stanęli również zawodnicy BSC Termy Poddębice, którzy w finałowym meczu młodzieżowych mistrzostw Polski mierzyli się z UKS Milenium Gliwice. Rywale zwyciężyli 6:2, jednak srebrny medal również jest ogromnym sukcesem zespołu ze stolicy termalnego powiatu. Na piątym miejscu zakończyli rywalizację młodzi gracze FC10, siódmą pozycję zajął MKS Boruta Zgierz, a na dziewiątej ukończył turniej KP Łódź.