Zima w fotelu lidera

Wygraną 3:1 z Błękitnymi w Stargardzie zawodnicy Widzewa zakończyli tegoroczną odsłonę drugoligowych rozgrywek. Po dwudziestu meczach podopieczni Marcina Kaczmarka mają 33 pkt. i zimę spędzą w fotelu lidera.

- Mój zespół potwierdził, że pod koniec roku jest w dobrej dyspozycji. Początek spotkania nie był w naszym wykonaniu najlepszy, ale z biegiem czasu gra wyglądała coraz lepiej i na trudnym terenie podtrzymaliśmy dobrą passę. Dziękuję drużynie za dotychczasową współpracę, po której zimą będziemy liderem – powiedział po meczu Kaczmarek.

Ogromny wkład w aktualną pozycję Widzewa ma sprowadzony latem Marcin Robak, który na swoim koncie zapisał 15. z 44. bramek zdobytych przez zespół. W Stargardzie lider drugoligowych strzelców powiększył dorobek o dwa trafienia. W 45. minucie już po raz dziewiąty w tym sezonie wykorzystał rzut karny, a w 81. minucie ustalił wynik spotkania. Wcześniej Widzew objął prowadzenie po strzale Adama Radwańskiego (37), a w 61. minucie kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Ostrowski.

Zespół prowadzony przez Kaczmarka ma obecnie punkt przewagi nad drugim w klasyfikacji Górnikiem Łęczna. Trzecia w tabeli Resovia traci do widzewiaków pięć oczek, a czwarty GKS – sześć. Zespoły z Rzeszowa i Katowic swoje mecze 20. kolejki rozegrają w niedzielę.