fot. Zbigniew Zakrzewski

Zmarł wieloletni prezes Jutrzenki

Smutna wiadomość dotarła z Warty. W piątek 15 maja w wieku 63 lat zmarł Zbigniew Zakrzewski - najdłużej urzędujący prezes Jutrzenki Warta. Funkcję tę sprawował w latach 2003-2016 i był to okres największych sukcesów piłkarzy tego klubu.


W Jutrzence przepracował społecznie dwie dekady. W latach 2000-2002 był członkiem zarządu, a w 2003 przejął stery Jutrzenki. W trakcie jego prezesury zespół z Warty dwa razy świętował awans do IV ligi (2012, 2015), w której w sezonie 2015/2016 zajął piąte miejsce - najwyższe w historii. Trzy razy zdobywał też halowe mistrzostwo Ziemi Sieradzkiej (2012, 2013, 2015). Dzięki jego staraniom trenerami piłkarzy Jutrzenki byli m.in. Tomasz Muchiński i Łukasz Masłowski. On też namówił do gry w swoim zespole Pawła Kaczorowskiego, 14-krotnego reprezentanta Polski.

Po trzynastu latach na stanowisku prezesa "Zaki" nie rozstał się z klubem. Nadal był członkiem zarządu i jeszcze w miniony wtorek brał udział w jego obradach. Dzień później na miejscowym Orliku grał w tenisa i nic nie wskazywało na to, że nie zasiądzie już więcej na stadionie Jutrzenki. Zmarł nagle we własnym domu pozostawiając w żałobie żonę Annę, syna Michała oraz całą społeczność Jutrzenki Warta.

Zarząd i pracownicy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają Rodzinie zmarłego wyrazy głębokiego współczucia.