fot. Ryszard Kucharczyk

Zmarł wieloletni prezes Kolejarza

W wieku 68 lat zmarł Ryszard Kucharczyk, wieloletni prezes Łódzkiego Klubu Piłkarskiego Kolejarz. Pogrzeb odbędzie się 8 kwietnia na cmentarzu Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi (Doły, wejście od ulicy Telefonicznej).


W głębokim smutku żegnamy założyciela i prezesa klubu ŁKP Kolejarz Łódź Ryszarda Kucharczyka. Wielkiego pasjonata sportu a przede wszystkim entuzjastę futbolu. Bardzo trudno znaleźć słowa, które oddałyby Jego rolę i dokonania dla łódzkiego środowiska sportowego, z którym związany był od ponad 30 lat. Od początku istnienia klubu ŁKP Kolejarz Łódź, kierował nim z wielkim zaangażowaniem, stwarzając możliwość realizowania marzeń i potencjału młodych adeptów piłki nożnej. Cała społeczność ŁKP Kolejarz Łódź, na którą składają się drużyny młodzieżowe i seniorskie, trenerzy, kierownicy zespołów, jak i rodzice zawodników oraz kibice, darzyła Prezesa Ryszarda Kucharczyka dużym szacunkiem i sympatią, doceniając Jego starania na rzecz rozwoju klubu i doskonalenia jego infrastruktury.

Początki funkcjonowania Ryszarda Kucharczyka w futbolowym świecie sięgają jego działalności w Widzewie Łódź, gdzie rozpoczynał pracę jako asystent Jacka Dzieniakowskiego. W kolejnych latach swojej przygody z piłką nożną pracował we Włókniarzu Łódź oraz Orle Łódź. Ryszard Kucharczyk przez ponad dekadę związany był także ze sportem na poziomie akademickim. W latach 2004-2014 sprawował funkcję Kierownika Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi, z którym święcił triumfy w rozgrywkach lokalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, w piłce nożnej na boiskach trawiastych, jak i w rozgrywkach halowych w futsalu.

Warto dodać, że Prezes Kucharczyk promował także kobiecą piłkę nożną, powołując drużyny żeńskiego futbolu - wiele wychowanek klubu do dzisiaj gra w najwyższych ligach seniorskich kobiet. Podejmował też szereg inicjatyw na rzecz krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowywania dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport. Nie sposób wymienić wszystkich, dla których Klub stał się drugim domem i szansą na realizację swoich sportowych pasji, nie sposób też wymienić wszystkich, którzy z głębokim żalem żegnają Prezesa Kucharczyka. - Odszedł od nas wspaniały człowiek, który poświęcił  klubowi ponad 25 lat swojego zawodowego życia – mówią trenerzy ŁKP Kolejarz Łódź. Przez wiele lat był dobrym prezesem ale także kolegą. I takim na zawsze zostanie zapamiętanym. Będziemy kontynuować to, co pozostawił po sobie, ponieważ tego by sobie życzył. To zadanie nam właśnie powierzył.

Prezesie, będzie nam Pana brakowało! Składamy najszczersze wyrazy współczucia pogrążonej w smutku Rodzinie - Zarząd, Trenerzy, Rodzice, Zawodniczki, Zawodnicy ŁKP Kolejarz Łódź.

Ryszard Kucharczyk

Ryszard Kucharczyk był prezesem ŁKP Kolejarz od roku 2005. Dwa lata później został członkiem Wydziału Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Zmarł 30 marca 2021. Miał 68 lat. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi rozpoczną się w czwartek 8 kwietnia o godz. 11.

Zarząd, pracownicy oraz członkowie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej składają rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.