fot. logo F1L

Zmiana przed finiszem

Przed finiszem rozgrywek Fortuna 1. Ligi w ŁKS doszło do kolejnej zmiany trenera. W dwóch kolejkach sezonu zasadniczego oraz w ewentualnych barażach o ekstraklasę drużynę z al. Unii poprowadzi Marcin Pogorzała, który na stanowisku pierwszego szkoleniowca zastąpił Ireneusza Mamrota.


Ten ostatni i jego asystent Adrian Siemieniec za porozumieniem stron rozwiązali swoje umowy, kończąc tym samym krótką przygodę z ŁKS. Mamrot pojawił się przy al. Unii 7 marca bieżącego roku i objął posadę po zwolnionym Wojciechu Stawowym. Wraz z Siemieńcem prowadził łodzian w trzynastu spotkaniach, notując w nich po pięć zwycięstw i porażek oraz trzy remisy (bramki: 15-15).

Następca Mamrota pełnił do tej pory funkcję drugiego trenera, a w rundzie jesiennej prowadził nawet drużynę w przegranym 0:2 spotkaniu z Bruk-Betem Termalica Nieciecza (Stawowy musiał w tym czasie odcierpieć karę za czerwoną kartkę). teraz Pogorzała będzie miał okazję zrewanżować się liderowi Fortuna 1. Ligi, z którym ŁKS zagra w Łodzi już w nadchodzący piątek (godz. 20.30). Asystentem Pogorzały został Paweł Drechsler, a z bramkarzami nadal będzie pracował Jacek Janowski.