fot. logo ŁZPN

Zmiany w wiosennym terminarzu

Kapryśna pogoda oraz decyzje o wycofaniu z rozgrywek sprawiły, że w terminarzu rundy wiosennej sezonu 2022/2023 doszło do kilku zmian. Najważniejsza dotyczy Keeza Elite Klasy Okręgowej, w której walka o punkty rozpocznie się tydzień później niż planowano.


Zgodnie z ramowym kalendarzem na tym poziomie rozgrywkowym druga część rozgrywek miała wystartować 11 marca. Ostatecznie Łódzki Związek Piłki Nożnej uznał, że w tym terminie pogoda może jeszcze płatać figle, z którymi nie wszystkie kluby klasy okręgowej zdołają sobie poradzić. Chcąc więc uniknąć przekładania poszczególnych spotkań podjęto decyzję o przesunięciu pierwszej tegorocznej serii spotkań na 18 marca.

Z zupełnie innych powodów trzeba było skorygować terminarz Betcris Łódzkiej IV Ligi oraz grupy I Keeza Elite Klasy A. W obu przypadkach powodem zmian było wycofanie z rogrywek jednej z drużyn. Na czwartoligowe boiska nie wybiegną już zawodnicy LKS Kwiatkowice. Po pierwszej rundzie mieli 19 pkt. i zajmowali trzynaste miejsce w tabeli. Wiosną ich rywale otrzymają punkty walkowerem.

Do walki o punkty nie przystąpi też piaty po jesieni zespół grupy I Keeza Elite Klasy A. Ekipa Saints Łódź jesienią nie rozegrała jednak wszystkich spotkań (nie przyjechała na mecz z Teczą Janków), więc nie zaliczyła pełnej połowy sezonu. W tym przypadku nie będzie więc wiosną walkowerów, a wszystkie dotychczasowe mecze z udziałem Saints zostały anulowane, co wpłynęło na aktualny układ tabeli.