Zmienili wicelidera

Rezerwy ŁKS odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu, a wygrana 3:0 z dotychczasowym wiceliderem 2. ligi pozwoliła im wskoczyć tuż za plecy prowadzącego w rozgrywkach Zagłębia II Lubin.

Przed starciem w Łodzi podopieczni trenera Marcina Matysiaka i zawodnicy KKS 1925 Kalisz mieli na koncie po dziesięć punktów. W bezpośredniej konfrontacji zespół z Wielkopolski musiał jednak uznać wyższość łódzkiej ekipy, która po sześciu kolejkach wskoczyła na pozycję wicelidera drugoligowych rozgrywek.

Wynik otworzył Kelechukwu Ibe-Torti, który w 14. minucie pokonał bramkarza rywali. Tuż przed kńcem pierwszej połowy w polu karnym KKS został sfaulowany Piotr Janczukowicz, a jedenastkę na drugiego gola zamienił Aleksander Ślęzak. Końcowy wynik meczu w 78. minucie efektownym wolejem ustalił Oskar Koprowski.

Po dotychczasowych meczach otwierające stawkę rezerwy Zagłębia mają na koncie 14 pkt., a drugi w klasyfikacji ŁKS II - 13. W siódmej serii spotkań łodzianie zagrają na wyjeździe z Hutnikiem Kraków (3 września, godz. 15:00).

​ŁKS II Łódź - KKS 1925 Kalisz, foto: Marek Młynarczyk