Znaleźli sposób na Chrobrego

Po trzech kolejnych porażkach w meczach z Chrobrym Głogów piłkarze ŁKS znaleźli sposób na pokonanie drużyny z Dolnego Śląska. Dwa gole Pirulo i jeden Mateusza Kowalczyka zapewniły ekipie z al. Unii wyjazdową wygraną 3:2.

Już po kwadransie gry Hiszpan miał na koncie dwa trafienia. Pierwsze zaliczył w 10. minucie, gdy bramkarza rywali pokonał strzałem z rzutu karnego. Niespełna pięć minut później po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem z gry.

Te gole sprawiły, że na przerwę ŁKS schodził z dwubramkowym prowadzeniem. Sześć minut po zmianie stron w szeregi gości wkradło się jednak trochę nerwowości, bo Mateusz Bochnak zdobył bramkę kontaktową. W 76. minucie sytuację uspokoił Kowalczyk i przyjezdni znów mieli dwa gole przewagi. Chrobry nie zamierzał jednak składać broni i w doliczonym czasie gry Bochnak po raz drugi zmniejszył stratę swojej drużyny. Był to już jednak ostatni gol w tym meczu.

Po zwycięstwie w Głogowie ŁKS powiększył swój dorobek do 9 pkt. i w tabeli Fortuna 1. Ligi awansował na drugie miejsce. Liderem jest krakowska Wisła (10 pkt.). W 5. kolejce łodzianie na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla podejmą Puszczę Niepołomice (10 sierpnia, godz. 20.30).