fot. Puchar Tymbarku

Znamy wszystkich finalistów

Po zakończeniu turniejów eliminacyjnych poznaliśmy wszystkich uczestników wojewódzkiej fazy Pucharu Tymbarku, która będzie rozgrywana od 25 do 27 maja w Łodzi.


W rywalizacji tradycyjnie uczestniczą zespoły dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12 jednak w naszym regionie tylko pięć powiatów będzie miało swoich reprezentantów we wszystkich grupach. Po sześć drużyn do finałach wojewódzkich wprowadziły powiaty: łowicki, opoczyński, poddębicki, skierniewicki i zgierski. W pozostałych najwięszym problemem okazało się zebranie drużyn w najmłodszej kategorii dziewcząt.

Ponad połowa nie będzie też reprezentowana w grupie U-10 dziewcząt. Kilka wakatów jest również w kategoriach U-8 chłopców (5) i U-12 dziewcząt (4). Pełną obsadę będą natomiast miały turnieje U-10 i U-12 chłopców.

Finały wojewódzkie rozpoczną się w czwartek 25 maja na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi. Tego dnia grać będą zespoły U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt. Dzień później przy Minerskiej wystąpią drużyny U-8 dziewcząt i chłopców, a także U-10 chłopców.

Dla najmłodszych drużyn rozgrywki zakończą się w piątek, natomiast zespoły z dwóch starszych kategorii wiekowych przeniosą się na Stadion Miejski im. Władysława Króla. W sobotę 27 maja na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 zostaną rozegrane półfinały i finały turniejów U-10 oraz U-12 dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zapewnią sobie awans do ogólnopolskiej fazy rozgrywek o Puchar Tymbarku. 

Komplet finalistów XXIII edycji Pucharu Tymbarku w województwie łódzkim znajduje się w poniższym zestawieniu.

Puchar Tymbarku - finaliści woj. łódzkie.xlsx