Zwycięskie pożegnania sezonu

Zwycięstwami pożegnali sezon 2023/2024 w PKO Ekstraklasie piłkarze Widzewa Łódź i ŁKS Łódź. Drużyna Daniela Myśliwca za niespełna dwa miesiące rozegra znów spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. ŁKS zaś, na kolejny mecz w elicie, będzie musiał poczekać. Oby tylko nieco ponad rok.

Pożegnanie ŁKS Łódź z PKO Ekstraklasą obejrzało ponad 10 tysięcy kibiców. Łodzianie pokonali Stal Mielec 3:2, prowadząc do przerwy aż 3:0. Był to ostatni mecz w roli pierwszego trenera ŁKS dla Marcina Matysiaka, a także pożegnalne spotkanie dla wielu piłkarzy. Na zapleczu PKO Ekstraklasy ŁKS będzie grał w mocno przebudowanym składzie.

ŁKS Łódź – Stal Mielec 3:2 (3:0)
Bramki: Kay Tejan 7, Engjëll Hoti 21, Pirulo 45 – Ilja Szkurin 68-karny, Łukasz Wolsztyński 88

ŁKS: Arndt – Dankowski, Mammedov ż, Gulen, Tutyskinas (57′ Głowacki) – Szeliga (82′ Zając), Koprowski, Hoti (73′ Louveau), Pirulo ż (46′ Iwańczyk), Młynarczyk (73′ Bąkowicz) – Tejan

Widzew Łódź do 70 minuty przegrywał w Radomiu z Radomiakiem 0:1 i niewiele wskazywało na to, że zakończy sezon 2023/2024 wygraną. Drużyna Daniela Myśliwca wrzuciła jednak w końcówce szósty bieg i strzeliła trzy bramki. Do wyrównania doprowadził Fran Alvarez, chwilę później prowadzenie dał łodzianom Jordi Sanchez, a w 90. minucie wynik ustalił Dominik Kun.

Radomiak Radom – Widzew Łódź 1:3 (1:0)
Bramki: Luis Machado 34 – Fran Alvarez 70, Jordi Sanchez 73, Dominik Kun 90

Widzew: Gikiewicz – Milos, Żyro, Ibiza, Luis Silva – Nunes ż (66′ Klimek), Fran Alvarez (88′ Kun), Hanousek ż, Diliberto ż (46′ Jordi Sanchez), Cybulski (80′ Tkacz) – Rondić.