Zwycięstwo i remis

W niedzielnych meczach 30. kolejki rozgrywek grupy I trzeciej ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała 2:0 rezerwy Jagiellonii Białystok, a Pelikan Łowicz zremisował 1:1 z GKS Wikielec.

Starcie z podlaską ekipą tomaszowianie rozstrzygnęli przed przerwą. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Lewiński, a pół godziny później wynik meczu ustalił Kamil Cyran. Inny przebieg miało spotkanie w Łowiczu, gdzie gospodarze musieli gonić wynik. W 58. minucie bramkę dla GKS zdobył Hubert Otręba, a do remisu doprowadził Jakub Pawlicki (68). Więcej goli w tym meczu już nie było.

Po dotychczasowych spotkaniach liderem rozgrywek jest Legionovia Legionowo (67 pkt.). Czwarta w klasyfikacji Lechia ma 48 pkt., siódma Unia Skierniewice - 42, dziewiąty ŁKS II i jedenasty KS Kutno po 38, a trzynasty Pelikan Łowicz - 36. Na osiemnastej pozycji z dorobkiem 24 oczek znajduje się Sokół Aleksandrów Łódzki, który z każdą kolejką ma coraz mniejsze szanse na wydostanie się ze strefy spadkowej.

W 31. kolejce Sokół będzie pauzował. W innych meczach 11 maja Unia podejmie Mamry Giżycko (godz. 17), KS Kutno zagra w Warszawie z Ursusem (17), Lechia w Nowym Dworze Mazowieckim zmierzy się ze Świtem (17), w Wikielcu GKS podejmie rezerwy ŁKS (17), a w Legionowie rywalem lidera będzie Pelikan (18).