fot. Turniej gry 1x1

Finał Ogólnopolski Turnieju Gry 1x1

Już w najbliższy piątek (17 listopada) w Warszawie odbędzie się Finał Ogólnopolski I edycji Turnieju Gry 1x1. Rozgrywek, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. O miano najlepszej dryblerki i najlepszego dryblera powalczy 64 zwycięzców finałów wojewódzkich w rocznikach 2012 i 2013.


Od wiosny w 13 województwach, które zgłosiły chęć dołączenia do I edycji Turnieju Gry 1x1, ponad 30 tysięcy zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych (U-8, U-9, U-10, U-11) brało udział w klubowych turniejach eliminacyjnych – rozgrywkach, mających na celu wyłonienie reprezentantów klubów do etapu regionalnego.

Jesteśmy dumni, że I edycja Turnieju Gry 1x1 cieszyła się tak dużą popularnością oraz wzbudzała pozytywne emocje zarówno wśród uczestników, jak i trenerów. Ich reakcja pokazuje, że w polskim ekosystemie piłkarskim wciąż jest miejsce na promocję rozwoju indywidualnych zdolności zawodników oraz kształtowanie ich odwagi na boisku – mówi wiceprezes PZPN ds. Piłkarstwa Amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Chcemy, aby trenerzy, pracujący z dziećmi, w planowaniu treningów również zwracali uwagę na ten fundamentalny element sztuki piłkarskiej – dodaje.

Po zmaganiach klubowych, regionalnych oraz wojewódzkich nadszedł czas na Finał Ogólnopolski Turnieju Gry 1x1. W piątek 17 listopada w Warszawie poznamy najlepsze dryblerki i dryblerów w kraju. Po rozegranym finale wszyscy uczestnicy rozgrywek oraz ich trenerzy zasiądą na trybunach PGE Narodowego i będą wspierać reprezentację Polski w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy z Czechami. Zwycięzcy poszczególnych kategorii poza nagrodami rzeczowymi otrzymają również zaproszenie do udziału w dziecięcej eskorcie podczas meczu towarzyskiego Polska-Łotwa.